An asymmetrical slat pattern is enhanced by a dark hickory frame to create a bold design statement. The plate features a 1.25 inch bevel and is 30 inches in diameter.
Product Details
| Diameter | 47 in. |
|---|---|
| Dimensions | 47W x 2.75D x 47H in. |
An asymmetrical slat pattern is enhanced by a dark hickory frame to create a bold design statement. The plate features a 1.25 inch bevel and is 30 inches in diameter.
| Diameter | 47 in. |
|---|---|
| Dimensions | 47W x 2.75D x 47H in. |
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. WARNING: Products sold here can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer or birth defects or other reproductive harm. Please check the product label for warning information. www.P65Warnings.ca.gov/furniture.
"*" indicates required fields
| Weight | 64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 47 × 47 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | SEBANA |
| Style | CONTEMPORARY PAN ASIAN |
| Collection | Island Fusion |
An asymmetrical slat pattern is enhanced by a dark hickory frame to create a bold design statement. The plate features a 1.25 inch bevel and is 30 inches in diameter.
| Diameter | 47 in. |
|---|---|
| Dimensions | 47W x 2.75D x 47H in. |
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
No account yet?
Create an Account