Solid Mango wood. Solid hand-forged iron base with an aged iron finish. Bedford Tobacco finish. Bed rails have adjustable height to accommodate a box spring and mattress.
Product Details
| Solid Mango wood. | Yes |
|---|---|
| Solid hand-forged iron base with an aged iron finish. | Yes |
| Bedford Tobacco finish. | Yes |
| Bed rails have adjustable height to accommodate a box spring and mattress. | Yes |
| Overall Width | 86 in |
| Overall Depth | 87.25 in |
| Overall Height | 55.75 in |
| Weight | 224.0 lb |
| Wood Finish | Tobacco |
| Available in Vinyl | No |