The Queen metal bed frame is designed to fit our 5/0 headboard only options and required for proper set-up and support. The bottom of the box springs to the floor is 7.5 inches.
Product Details
| Dimensions | 59.75W x 75D x 7.5H in. |
|---|
The Queen metal bed frame is designed to fit our 5/0 headboard only options and required for proper set-up and support. The bottom of the box springs to the floor is 7.5 inches.
| Dimensions | 59.75W x 75D x 7.5H in. |
|---|
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. WARNING: Products sold here can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer or birth defects or other reproductive harm. Please check the product label for warning information. www.P65Warnings.ca.gov/furniture.
"*" indicates required fields
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 59.75 × 7.5 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Natural Iron |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Metal Bed Frame – Queen |
| Collection | Common Items |
The Queen metal bed frame is designed to fit our 5/0 headboard only options and required for proper set-up and support. The bottom of the box springs to the floor is 7.5 inches.
| Dimensions | 59.75W x 75D x 7.5H in. |
|---|
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
No account yet?
Create an Account