Made from solid Mango wood. Forged iron base and hardware. Bedford Park finish. Bed rails have adjustable height to accommodate a box spring and mattress.
Product Details
| Made from solid Mango wood. | Yes |
|---|---|
| Forged iron base and hardware. | Yes |
| Bedford Park finish. | Yes |
| Bed rails have adjustable height to accommodate a box spring and mattress. | Yes |
| Overall Width | 70 in |
| Overall Depth | 87.25 in |
| Overall Height | 55.75 in |
| Weight | 209.0 lb |
| Wood Finish | Bedford |
| Available in Vinyl | No |