The louvered design recalls lush locales and ocean breezes, finished in a distinctive Tamarind, a deep rich black with glints of reds and golds highlighting edges and corners.
Product Details
| Dimensions | 83.5W x 96.25D x 69H in. |
|---|
The louvered design recalls lush locales and ocean breezes, finished in a distinctive Tamarind, a deep rich black with glints of reds and golds highlighting edges and corners.
| Dimensions | 83.5W x 96.25D x 69H in. |
|---|
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. WARNING: Products sold here can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer or birth defects or other reproductive harm. Please check the product label for warning information. www.P65Warnings.ca.gov/furniture.
"*" indicates required fields
| Weight | 240 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 96.25 × 83.5 × 69 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Tamarind |
| Style | Traditional |
| Bed Size | California King |
| Collection | Kingstown |
The louvered design recalls lush locales and ocean breezes, finished in a distinctive Tamarind, a deep rich black with glints of reds and golds highlighting edges and corners.
| Dimensions | 83.5W x 96.25D x 69H in. |
|---|
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
No account yet?
Create an Account