Folded cotton-blend fabric offers a trend-forward take on bedroom decor. Warm and versatile, camel hues blend easily into a range of colors and design styles.
Product Details
| Weight (kg) | 97 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 214.95 lb |
| Volume (cu. ft.) | 43.58 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.234 m³ |
| Color | Surrey Camel |
| Material | 76.8% Cotton, 23.2% Polyester |
| Dimensions (Imperial, inch) | 81.00″w x 99.00″d x 44.25″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 205.7 cm w x 251.5 cm d x 112.4 cm h |