Modern, clean shaping meets inflated comfort with this padded, upholstered bed frame in a textural boucle-like pattern.
Product Details
| Weight (kg) | 106 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 234.79 lb |
| Volume (cu. ft.) | 33.09 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.937 m³ |
| Color | Lisbon Charcoal, Black |
| Material | 81% Polyester, 19% Acrylic, Solid Parawood |
| Dimensions (Imperial, inch) | 89.25″w x 92.25″d x 48.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 226.7 cm w x 234.3 cm d x 121.9 cm h |