Finding inspiration in the British Colonial Period, the headboard offers a removable carved pediment, taking on a more transitional feel. The padded woven rattan is a Tommy Bahama signature.
Product Details
| Dimensions | 68W x 91.5D x 69.25H in. |
|---|
Finding inspiration in the British Colonial Period, the headboard offers a removable carved pediment, taking on a more transitional feel. The padded woven rattan is a Tommy Bahama signature.
| Dimensions | 68W x 91.5D x 69.25H in. |
|---|
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. WARNING: Products sold here can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer or birth defects or other reproductive harm. Please check the product label for warning information. www.P65Warnings.ca.gov/furniture.
"*" indicates required fields
| Weight | 268 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.5 × 68 × 69.25 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Kona |
| Style | Traditional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Royal Kahala |
Finding inspiration in the British Colonial Period, the headboard offers a removable carved pediment, taking on a more transitional feel. The padded woven rattan is a Tommy Bahama signature.
| Dimensions | 68W x 91.5D x 69.25H in. |
|---|
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
No account yet?
Create an Account