Brown-washed mango frames woven cane, for a light, textural look with monochromatic vibes. Three-panel head and foot boards add a detail-driven touch.
Product Details
| Weight (kg) | 78 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 172.35 lb |
| Volume (cu. ft.) | 25.25 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.715 m³ |
| Color | Brown Wash, Brown Cane |
| Material | Solid Mango, Cane |
| Dimensions (Imperial, inch) | 78.25″w x 83.00″d x 46.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 198.8 cm w x 210.8 cm d x 118.1 cm h |