Black-washed mango frames an inset of black woven cane, for a textural, monochromatic look.
Product Details
| Weight (kg) | 67 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 148.11 lb |
| Volume (cu. ft.) | 21.82 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.618 m³ |
| Color | Black Wash, Black Cane |
| Material | Solid Mango, Cane |
| Dimensions (Imperial, inch) | 62.25″w x 83.00″d x 46.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 158.1 cm w x 210.8 cm d x 118.1 cm h |