Black-washed mango frames an inset of black woven cane, for a textural, monochromatic look.
Product Details
| Weight (kg) | 49 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 109.04 lb |
| Volume (cu. ft.) | 16.1 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.456 m³ |
| Color | Black Wash, Black Cane |
| Material | Solid Mango, Cane |
| Dimensions (Imperial, inch) | 42.50″w x 79.00″d x 46.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 108.0 cm w x 200.7 cm d x 118.1 cm h |