Mindi veneers and select mindi solids. Break front headboard top with flat posts and corbels and three overlay molded panels. Dentil molding. Java finish. Some assembly required. Width 70.5″ Depth 91.25″ Height 69.25″
Product Details
| Mindi veneers and select mindi solids. | Yes |
|---|---|
| Break front headboard top with flat posts and corbels and three overlay molded panels. | Yes |
| Dentil molding. | Yes |
| Java finish. | Yes |
| Some assembly required. | Yes |
| Width 70.5″ | – |
| Depth 91.25″ | – |
| Height 69.25″ | – |
| Overall Width | 70.75 in |
| Overall Depth | 90.25 in |
| Overall Height | 69.5 in |
| Weight | 206.0 lb |
| Wood Finish | Wellington Java |
| Available in Vinyl | No |