Accent chest with doors consisting of four lap panels running perpendicular to each other One shelf behind each door Mounted on tapered brass legs Solid Mango wood with an Aged Taupe wash Plated brass legs
Product Details
| Accent chest with doors consisting of four lap panels running perpendicular to each other | Yes |
|---|---|
| One shelf behind each door | Yes |
| Mounted on tapered brass legs | Yes |
| Solid Mango wood with an Aged Taupe wash | Yes |
| Plated brass legs | Yes |
| Overall Width | 36 in |
| Overall Depth | 16 in |
| Overall Height | 46 in |
| Weight | 107.0 lb |
| Number of Doors | 2 |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish | Special Reserve |
| Available in Vinyl | No |