The largest nightstand of the group, this chest is 45-inches wide. It features four convex-shaped drawers with woven raffia fronts and a carved braided molding around the top.
Product Details
| Dimensions | 44.75W x 23.25D x 36H in. |
|---|
The largest nightstand of the group, this chest is 45-inches wide. It features four convex-shaped drawers with woven raffia fronts and a carved braided molding around the top.
| Dimensions | 44.75W x 23.25D x 36H in. |
|---|
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. WARNING: Products sold here can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer or birth defects or other reproductive harm. Please check the product label for warning information. www.P65Warnings.ca.gov/furniture.
"*" indicates required fields
| Weight | 177 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.25 × 44.75 × 36 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | CARIBBEAN SUNSET |
| Style | Traditional |
| Collection | Bali Hai |
The largest nightstand of the group, this chest is 45-inches wide. It features four convex-shaped drawers with woven raffia fronts and a carved braided molding around the top.
| Dimensions | 44.75W x 23.25D x 36H in. |
|---|
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
No account yet?
Create an Account