The tall drawer chest offers generous storage with eight full-extension drawers.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 50.75W x 20.25D x 55H in. |
|---|
The tall drawer chest offers generous storage with eight full-extension drawers.
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 50.75W x 20.25D x 55H in. |
|---|
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. WARNING: Products sold here can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer or birth defects or other reproductive harm. Please check the product label for warning information. www.P65Warnings.ca.gov/furniture.
"*" indicates required fields
| Weight | 318 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.25 × 50.75 × 55 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Color | Brown |
| Detail Color | TABLE ROCK |
| Style | CASUAL TRANSITIONAL |
| Collection | Laguna |
The tall drawer chest offers generous storage with eight full-extension drawers.
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 50.75W x 20.25D x 55H in. |
|---|
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
No account yet?
Create an Account