The 48-inch chest, with a soft serpentine front, decorative ring pulls, turned legs and silver-gray finish offers a dramatic nightstand option for the master bedroom.
Product Details
| Dimensions | 48W x 20D x 36H in. |
|---|
The 48-inch chest, with a soft serpentine front, decorative ring pulls, turned legs and silver-gray finish offers a dramatic nightstand option for the master bedroom.
| Dimensions | 48W x 20D x 36H in. |
|---|
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. WARNING: Products sold here can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer or birth defects or other reproductive harm. Please check the product label for warning information. www.P65Warnings.ca.gov/furniture.
"*" indicates required fields
| Weight | 176 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 48 × 36 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Pelican Gray |
| Style | CASUAL TRANSITIONAL |
| Collection | Oyster Bay |
The 48-inch chest, with a soft serpentine front, decorative ring pulls, turned legs and silver-gray finish offers a dramatic nightstand option for the master bedroom.
| Dimensions | 48W x 20D x 36H in. |
|---|
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
No account yet?
Create an Account