This chairside chest has three drawers with stepped faces and round pulls on the drawers with stepped details. Mindi Solids and Veneers with a Linwood finish. Soft antique brass hardware.
Product Details
| This chairside chest has three drawers with stepped faces and round pulls on the drawers with stepped details. | Yes |
|---|---|
| Mindi Solids and Veneers with a Linwood finish. | Yes |
| Soft antique brass hardware. | Yes |
| Overall Width | 18 in |
| Overall Depth | 27 in |
| Overall Height | 26.25 in |
| Weight | 59.0 lb |
| Number of Drawers | 3 |
| Wood Finish | Linwood |
| Available in Vinyl | No |