Select solids. Heavy weight linen upholstered back and seat. Driftwood finish. Some assembly required. Width 21.25″, Depth 25.5″, Height 41.75″ Seating Area: Width 21.25″, Depth 18.5″, Height 18.5″
Product Details
| Select solids. | Yes |
|---|---|
| Heavy weight linen upholstered back and seat. | Yes |
| Driftwood finish. | Yes |
| Some assembly required. | Yes |
| Width 21.25″, Depth 25.5″, Height 41.75″ | – |
| Seating Area: Width 21.25″, Depth 18.5″, Height 18.5″ | – |
| Overall Width | 21.75 in |
| Overall Depth | 25.75 in |
| Overall Height | 41.75 in |
| Weight | 40.0 lb |
| Seat Width | 21 in |
| Seat Depth | 18.25 in |
| Seat Height | 20.25 in |
| Wood Finish | Wellington Driftwood |
| Available in Vinyl | No |