A dramatically channeled sofa wrapped in dark top-grain leather creates a mature, clean look inspired by modern menswear. This three-piece sectional is perfectly sized for smaller spaces.
Product Details
| Weight (kg) | 113 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 249.13 lb |
| Volume (cu. ft.) | 98.7 cu. ft. |
| Volume (m³) | 2.795 m³ |
| Color | Deacon Wolf |
| Material | Top Grain Leather |
| Dimensions (Imperial, inch) | 105.50″w x 105.50″d x 26.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 268.0 cm w x 268.0 cm d x 67.3 cm h |