A dramatically channeled sofa with textural grey upholstery offers a crisp, clean look inspired by modern menswear. Three-piece L sectional sized for larger spaces.
Product Details
| Weight (kg) | 125 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 275.57 lb |
| Volume (cu. ft.) | 123.81 cu. ft. |
| Volume (m³) | 3.506 m³ |
| Color | Orly Natural |
| Material | 100% Polyester |
| Dimensions (Imperial, inch) | 125.50″w x 125.50″d x 26.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 318.8 cm w x 318.8 cm d x 67.3 cm h |