Eye-catching around every curve. A sophisticated take on sleek Italian design, velvety olive covering fashions a crescent for shapely effect with clever modularity.
Product Details
| Weight (kg) | 121 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 267.6 lb |
| Volume (cu. ft.) | 140.2 cu. ft. |
| Volume (m³) | 3.97 m³ |
| Color | Surrey Olive, Burnt Umber |
| Material | 76.8% Cotton, 23.2% Polyester, polar Solid |
| Dimensions (Imperial, inch) | 176.50″w x 66.50″d x 29.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 448.3 cm w x 168.9 cm d x 73.7 cm h |