The ultimate in deep relaxation, the Lioni right arm loveseat features fine leather upholstery and power motion technology. A range of luxurious seating positions is at your fingertips. One seat fully reclines with a power headrest and footrest, while the other seat offers a pop-up headrest. A single USB port gives the option to recharge while reclining.
Features
| Power Headrest | Yes |
|---|---|
| Power | Yes |
| Leather | Yes |
Product Details
| Arm Height | 26.5 in and 67.31 cm |
|---|---|
| Ba | 62 in and 157.48 cm |
| Cubes | 57.88 |
| Finish Shown | WDF – 751 Mocha |
| Leather | 330-002 |
| Leather Shown | 330-002 |
| Motion Type | Powered |
| Number Of Seat Cushions | 2 |
| Overall Product Height | 32.5 |
| Overall Product Width | 71 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Right Arm Power Motion Loveseat |
| Productionplant | Fully Made |
| Roomtype | Living |
| Seat Depth | 22 in and 55.88 cm |
| Seat Height | 19 in and 48.26 cm |
| Shipping Weight | 234.0 |
| Total Shipping Weight | 234.0 |
| Website Material | Leather and Wood |
| Back Pillow | (2) Tight back with pop-up headrest |
| Companion Skus | 9542RO, 9555RO and 9560RO |
| Marketing Downloads | http://images.salsify.com/image/upload/s–Zz6KTzJf–/grgdvshexg0muyvzjld7.pdf |
| Marketing Labels | Lioni Power Motion Sectional Components |
| Seat Width | 62 in and 157.48 cm |
| Depth | 43 in (109.22 cm) |
| Height | 32.5 in (82.55 cm) |
| Qty On Hand | 59 |
| Width | 71 in (180.34 cm) |