Product Details
| Weight (kg) | 104 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 229.28 lb |
| Volume (cu. ft.) | 58.83 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.666 m³ |
| Color | Surrey Cocoa, Sierra Chestnut, Ebony |
| Material | 76.8% Cotton, 23.2% Polyester, Faux Leather, Solid Maple |
| Dimensions (Imperial, inch) | 86.00″w x 42.00″d x 34.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 218.4 cm w x 106.7 cm d x 86.4 cm h |