Simply styled for everyday lounging. A textural poly/linen blend covering adopts a neutral off-white hue, while subtly flared sides for shapely effect.
Product Details
| Weight (kg) | 80 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 175.3 lb |
| Volume (cu. ft.) | 67.42 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.909 m³ |
| Color | Aldred Silver, Aged Sienna |
| Material | 95% Polyester, 5% Flax/Linen, Solid Rosa Morada |
| Dimensions (Imperial, inch) | 98.00″w x 39.00″d x 32.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 248.9 cm w x 99.1 cm d x 82.6 cm h |